Prohlášení o přístupnosti

Na internetových stránkách projektu Jedna příroda, vytvořených a spravovaných Ministerstvem životního prostředí, jsou informace uveřejňovány tak, aby se s nimi v nezbytném rozsahu mohly seznámit i osoby se zdravotním postižením. Tato internetová prezentace vyhovuje požadavkům kladeným vyhláškou č. 64/2008 o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti) – pravidla přístupnosti.

Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby obsah stránek byl přístupný v různých prohlížečích (Opera, Mozilla, FireFox, Safari, Chromě aj.). Vzhled prezentace je řešen stylovými předpisy CSS, a je tak oddělen od informací.
Návrat na titulní stránku je možný z kterékoliv stránky přes odkaz v horní navigaci.
Pro usnadnění orientace je k dispozici Mapa stránek, která je dostupná z kterékoli stránky přes odkaz v patičce.
Ve stromové struktuře stránek jsou užity nejvýše tři úrovně zanoření; na všech zanořených stránkách nižšší úrovně je uvedena tzv. drobečková navigace.
Na webových stránkách se mohou vyskytovat informace ve formátech .doc, .docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, rtf, pdf, zip, jpg, png aj.

I když portál Jedna příroda vytváříme podle výše uvedených norem a pravidel, může se stát, že narazíte na chybu. Vaše případné náměty, upozornění, postřehy či informace k přístupnosti stránek nám  proto zašlete na adresu jednapriroda@mzp.cz.

Aktualizováno 24. února 2020

Print Friendly, PDF & Email
Čeština