Vyhloubení deseti tůní okrouhlého tvaru o Ø 5 až 10 m a hloubce cca 1 m při zachování obvodových litorálních zón v evropsky významné lokalitě Beskydy, přesněji na Plucnarce k.ú. Čeladná, kde žijí kuňka žlutobřichá a čolek karpatský.
Foto: Milan Škrott
Díky projektu Jedna příroda se v letech 2020 až 2024 provádí různá opatření v krajině, zahrnující sečení, pastvu, kácení, oplocení, hloubení tůní atd. V této galerii najdete průběžně vkládané příklady za rok 2020.
Pastva ovcí s cílem podpořit stav přírodního stanoviště v evropsky významné lokalitě Oblík-Srdov-Brník.
Foto: Zdeňka Parýzková
Instalace upravených kanalizačních rour a natažení difusní fólie, aby byly před trusem kolonie netopýra velkého chráněny půdní prostory kostela Proměnění Páně ve Zděchově v evropsky významné lokalitě Beskydy.
Foto: Milan Škrott
Vyhloubení deseti tůní okrouhlého tvaru o Ø 5 až 10 m a hloubce cca 1 m při zachování obvodových litorálních zón v evropsky významné lokalitě Beskydy, přesněji na Plucnarce k.ú. Čeladná, kde žijí kuňka žlutobřichá a čolek karpatský.
Foto: Milan Škrott
Příprava části evropsky významné lokality Ronov-Vlhošť na podzimní výsadbu a oplocení buků, dubů, lip a javorů na ochranu před zvěří.
Foto: Pavlína Šámalová
Vykácení 48 stromů, většinou olší lepkavých, a částečné prosvětlení tůně, kde žije čolek velký, a okraje louky, kde létají modrásek bahenní a ohniváček černočárný, v evropsky významné lokalitě Litovelské Pomoraví.
Foto: Lenka Gillová
Instalace kovových oplůtků za účelem ochrany jedinců vstavače kukačky před okusem spárkatou zvěří na louce u Staré Bohyně u Děčína, EVL Bohyňská lada, Chmelník, Lotarův vrch.
Foto: Zdeňka Parýzková
Aby se na louce v evropsky významné lokalitě Niva Nemanického potoka v CHKO Český les dařilo prstnatci májovému, prstnatci pleťovému a vachtě trojlisté, budou provedena nutná opatření, kosení a odstranění biomasy.
Foto: Kateřina Marková
V srpnu 2020 proběhlo na louce v evropsky významné lokalitě Niva Nemanického potoka ruční kosení křovinořezem, shrabání a odstranění pokosené biomasy na louce s cílem zajistit ochranu prstnatce májového, prstnatce pleťového a vachty trojlisté.
Foto: Kateřina Marková
V listopadu 2020 vznikla nová tůňka u rybníka Výtopa dolní v evropsky významné lokalitě Třeboňsko-střed, kde je chráněno přírodní stanoviště přirozená dystrofní jezera a tůně s kriticky ohroženou masožravkou bublinatkou prostřední.
Posečení traktorem části luk v Severní zátoce v EVL Žehuňsko a následné umístění informační tabule o území a důvodech provedení seče. Foto: Markéta Vrbová
Internetové stránky Jedna příroda využívají soubory cookies pro sledování, vyhodnocování návštěvnosti a marketingovým účelům. Informace, které nám poskytnete, slouží ke zlepšování a zkvalitňování obsahu stránek. Poskytnuté informace jsou u nás v bezpečí. Přečtěte si podrobněji o Zásadách používání cookies nebo Prohlášení o ochraně osobních údajů.
Technická data
Vždy aktivní
Stránky využívají technická data pro správné fungování a načítání stránek. Bez těchto dat není možné stránky plnohodnotně používat.
Předvolby
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Statistické údaje
Statistické údaje nám pomáhají pochopit, který obsah se Vám líbí a který ne. Dále například v jakém zařízení si stránky prohlížíte a mnoho dalších. Pro sledování používáme nástroj Google analytics.Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
Marketingové údaje
Technické ukládání nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů pro zasílání reklamy nebo ke sledování uživatele na webových stránkách nebo na několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.